Wskazówki jak nosić dziecko w chuście Jesienią i Zimą

Pamiętaj, że Większość z Was pewnie myśli, że jak tylko nastają chłodne dni, to chusta do noszenia dziecka  i nosidło musi być  schowane głęboko do szafy?
No właśnie nie!

Fun2bemum softshell jackets banner

Wystarczy, że będziecie pamiętały o kilku ważnych rzeczach.

1. Chroń te części ciała, które wychładzają się najszybciej: głowa, szyja, dolne części nóg i stopy. Możesz założyć ekstra parę skarpet albo specjalne buciki.

2. Unikaj grubych, zimowych kombinezonów. Pamiętaj, że dziecku będzie bardzo trudno przyjąć prawidłową pozycję uniesionych kolan z powodu braku elastyczności kończyn.

3. Zwróć uwagę aby po ubraniu wszystkich warstw odzieży dziecka i Twoich, żadna ich część nie przysłaniała dziecku twarzy i nie utrudniała oddychania, zwłaszcza podczas snu.

4. Zbyt duża ilość warstw odzieży bardzo łatwo może doprowadzić do przegrzania nawet w niskich temperaturach. Licz chustę do noszenia lub nosidełko jako kolejną warstwę.

5. Dobierz odpowiednią odzież do noszenia dla siebie. Istnieje wiele opcji, jak płaszcze, kurtki softshell, osłonki, które na pewno ułatwią Ci wychodzenie z domu w chłodne dni wraz z Twoim maluchem. Pamiętaj aby mieć na sobie taką odzież aby móc ją łatwo zdjąć wracając do domu lub wchodząc na chwilę z dzieckiem do sklepu itp.

6. Jak najmniej warstw między Tobą a dzieckiem. Noszący dziecko rodzic i wtulony w niego maluch działają na siebie jak dwa grzejniki. Jeden większy, drugi mniejszy;). Dziecko będzie najlepiej regulować swoją temperaturę, kiedy będzie najbliżej Ciebie.

Pamiętaj! noszenie dziecko Jesienią i Zimą wcale nie musi być wyzwaniem. Wyjście z domu to idealna forma ruchu bez konieczności pchania wózka przez zaspy.

Jeśli tak jak my masz bzika na punkcie noszenia dzieci w chustach, zobacz jak to się robi w innych krajach i dowiedz się jaka jest różnica między chustami: Perraje, Bilum, Mei Tai czy Khanga

Fun2bemum babywearing maternity parka softshell khaki-1

Dodaj komentarz
Obsługa Klienta

Zawsze służymy pomocą!

Bezproblemowe zwroty

do 14 dni na zwrot wpłaty

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń, doradzimy

100% Bezpieczne płatności

PayU / PayPal / MasterCard / Visa