Kangurowanie po porodzie – Tato, teraz Twoja kolej:)

Kangurowanie po porodzie – Tato, teraz Twoja kolej:)

Wszyscy uwielbiamy tulenie naszych małych pociech zaraz po narodzinach, ale zawsze jak tylko jest wspominany kontakt ‚skóra do skóry’ pojawia się mama:) Bardzo rzadko mówimy o ojcach, którzy też potrafią, mogą i chcą dać swoim maluchom ogrom ciepła bliskości i pomocy.
Kontakt taty i dziecka ‚skóra do skóry’ jest nie do przecenienia zwłaszcza kiedy mama nie może zająć się swoim maluchem zaraz po porodzie. Dotyczy to na przykład sytuacji kiedy dochodzi do siebie po cesarskim cięciu. Zatem drogie mamy nie bójcie się powierzyć swoim partnerom odrobinę więcej odpowiedzialności i pozwólcie im czerpać z ich ojcostwa garściami:)

W wielu polskich szpitalach kangurowanie przez ojców jest bardzo popularne. Nie trzeba się do niego jakoś specjalnie przygotowywać, wystarczą chęci i trochę odwagi:). Jak to wygląda w szczegółach? Po tym jak Was maluszek jest już zbadany i przeniesiony na salę pooperacyjną, tata zazwyczaj czego już na niego. Wszystko co musi zrobić to przy pomocy położnych położyć sobie nagiego maluszka na swoją naga klatkę piersiową. Ważne jest aby dziecko było w pozycji żabki i przylegało do ciała tatusia najmocniej jak się da:) Zapamiętaj te chwile bliskości bo tak blisko jak możesz być z dzieckiem zaraz po porodzie nie będzie Ci dane być już nigdy, te chwile mijają tak szybko. Do kangurowania możecie wykorzystać specjalną koszulkę do kangurowania dostępną w naszym sklepie.

Zatem dlaczego kontakt ‚skóra do skóry’ jest tak korzystny dla dziecka?
Przede wszystkim buduje więź między dzieckiem i rodzicem i jest wszechstronnym bezpłatnym i dostępnym w każdej chwili lekarstwem:)
poza tym…
UTRZYMUJE ODPOWIEDNIĄ TEMPERATURĘ – taka sama temperatura ciała ojca co łona matki pozwala w bardzo łatwy sposób zaadoptować się dziecku do nowej sytuacji zaraz po porodzie
ZMNIEJSZA STRES I BÓL – dziecko zaraz po porodzie jest narażone na nowe bodźce, hałasy a dzięki kontaktowi ‚skóra do skóry’ otrzymuje poczucie bezpieczeństwa.
ŁAGODZI OBJAWY KOLKI – mniejszy stres, który dziecko doświadcza dzięki kontaktowi ze skórą ojca powoduje, że objawy kolki są łągodniejsze i dziecko mniej płacze.
POPRAWIA JAKOŚĆ SNU – kangurowanie pozwala dziecku łatwiej zapaść w głęboki sen, uspokaja je i zmniejsza częstotliwość płaczu.
PRZYSPIESZA WZROST I PRZYBIERANIE NA WADZE – dodatkowa ilość dobrego snu jaką otrzymuje dziecko pomaga przybierać na wadze.


Autor: Tata:)

Dodaj komentarz
Obsługa Klienta

Zawsze służymy pomocą!

Bezproblemowe zwroty

do 14 dni na zwrot wpłaty

Nie wiesz co wybrać?

Zadzwoń, doradzimy

100% Bezpieczne płatności

PayU / PayPal / MasterCard / Visa